Maska (3. kapitola) - FanFiction

26. dubna 2016 v 22:10 | Nancy |  FanFiction

Seth


Hledím do křišťálové koule a pozoruju, jak dva členové od Strážců hledají toho kluka. Vědí, kam jít, mají město zmapované v hlavě a jistě i vědí, kde chlapec je. Jsou obezřetní. Neustále se kolem sebe rozhlížejí, protože si nejsou jistí, jestli se někdo z Řádu objeví nebo ne.
"Už ho našli?" slyším za sebou Meganin přibližující se hlas.
"Skoro."
Staví se naproti mně a kouká dovnitř koule. Strážci zrovna přibíhají k chlapci a probouzí ho.
"Snadná kořist," říká Megan. "Měl jste nás tam poslat."
Vrtím hlavou. "Zjistila jsi, co jsi měla?"
"Kdyby ne, tak tady nejsem, pane," pronáší s lehkým samolibým úsměvem, který se jí hned mění v pobavená úšklebek, když chlapec svižnou ranou kope jednoho z nich do holeně. "To mohlo bolet. Ten kluk se jmenuje Charlie Fox, je mu devět. Žije jenom s rozvedenou matkou. Otce má ve vězení za spáchání autonehody pod vlivem alkoholu. Zabil tím dva lidi. Zjistila jsem, kde bydlí, jak jste chtěl, i kam chodí do školy. Dočetla jsem se taky, že bývá ve škole často šikanovaný, a že nemá moc kamarádů."
Zvedám k ní udivený pohled. "Dočetla? Kde?"
"V policejní zprávě, co sepsali po výslechu Charlieho matky," odpovídá se zdviženými koutky úst. Hned na to se její obličej i tělo začíná měnit v cela jinou osobu a dokonce muže, čímž mi odhaluje její schopnost. "Tenhle policajt si na chvilku zdříml v záchodové kabince, než jsem si zjistila, co jsem potřebovala."
Spokojeně pozvedávám ústa do úsměvu a pozoruju, jak se mění zase zpátky. "Pozoruhodné. Tvá schopnost se možná bude hodit k další části našeho plánu."
"Stačí říct, co mám dělat, pane. Nezklamu vás."

Na odpověď jen přikyvuju a sleduju, jak Strážci i s Charliem mizí zpátky do své doby. Rukou mávnu nad koulí a obraz v ní hned tmavne. Pak přecházím k oknu, přemýšlím a při tom na sobě cítím Meganin pohled, ale nevěnuju tomu příliš pozornost.
"Jakou máme proti Strážcům výhodu, Megan?"
Skoro s odpovědí neváhá. "Známe jejich tváře."
"Ano. I některá jmena. A toho se dá patřičně využít. S tvou schopností," dodávám a krátce se na ní přes rameno zahledím.
Všímám si, jak zvedá oči od mého zadku a ani se nesnaží být nenápadná. Lehce pozvedává koutky svých úst a kýve hlavou. "Jistě, pane."
Stáčím se zpátky k oknu. "S podobou jednoho z nich bude přímo snadné Charlieho unést."
"Čím vás Lorian zradil, můj pane?" ptá se najednou a dělá pár pomalých kroků blíž ke mně. "Jistě, je to jen vaše věc a odpovídat nemusíte. Já jsem jen zvědavá. Vždycky jsem měla zájem o příběhy zajímavých lidí. A vy," zastavuje se přímo za mými, stoupá si na špičky a pronáší svá slova k mému uchu, "vy jste přímo jedinečný. Můžeme to třeba probrat někde v soukromí, pokud to je tajné. Já umím udržet tajemství. A umím i spoustu jiných věcí, které vám přímo toužím předvést," zapírá se dlaněmi o má ramena a šeptá poslední slova tak blízko, až se svými rty téměř dotýká mého ucha. "Co třeba vaše ložnice? Je pro soukromí dostatečná?"
Jedním koutkem úst se pousměju a natáčím se k ní celým tělem. Jemně chytám její bradu, zvedám výš a skláním se k Meganiným plným rtům, kterých se hned dotýkám těmi svými. Megan mi polibek vášnivě oplácí a při tom tiskne své tělo blíž k mému. Slyším, jak se otevírají dveře a dunivé kroky, které se na chvíli prudce zastavují, ale hned zase pokračují v cestě k nám. Kousek se od Megan odtahuju a dlaní přejíždím po jejím štíhlém těle.
"Přijď dnes večer. Mám tu ještě nějakou práci."
Megan se spokojeně usmívá a přikyvuje. "Těším se," pronáší, pak se otáčí a pomalým a sebejistým krokem odchází. Cestou si vyměňuje pohled s Berithem, který se tváří poměrně pobaveně.
"Klofla jsi ho dřív, než jsem čekal."
"Vsadím se, že bude lepší než ty," říká se škádlivým úsměvem, když kolem něj prochází, krátce stáčí pohled ještě ke mně a mizí ve dveřích.
"Pchm, to se uvidí," mumlá si Berith spíš pro sebe a pak se blíží ke mně. "Mám pro vás dobré i špatné zprávy, pane."
"Poslouchám."
"Našel jsem většinu lidí z Řádu, ale dost z nich bude asi dělat stejné potíže, jako ten hmyzák. Nechtějí sloužit Lorianovo synovi."
"Hmm, s tím se dalo počítat," mručím a nespokojeně si pomlasknu. Mířím zpátky k trůnu, a jakmile na něj usedám, zase se lehce usmívám. "Ale nevadí. Koneckonců, až přijdou, sám hmyzák by je mohl dostatečně přesvědčit o tom, aby mi svou věrnost přísahali, co říkáš?" Se svými posledními slovy zvedám pohled k vysokému stropu a Berith následuje mého příkladu. Prohlížíme si mohutný křišťálový lustr, z jehož konce visí tenký pevný provaz obvázaný kolem napuchlého namodralého kotníku. Zbytek znetvořeného těla se volně pohupuje ve vzduchu a táhne za sebou ještě dlouhý černý plášť.
"Jo, to by teda mohl," souhlasí Berith a sklápí hlavu zpátky ke mně. "Co jste to vůbec přesně udělal? Umíte odvracet schopnosti proti těm, kteří je na vás použili?"
"Přesně tak. Dost užitečná schopnost. Jaké jsou vůbec ty tvé?"
Berith zvedá hlavu zpátky k visícímu tělu nad námi a krátce se soustředí. Pak si všímám, jak z mužových zad začíná cosi vylézat a po chvíli mi dochází, že to jsou jeho vlastní kosti. Vyrůstají do stran a dokonce se větví do šíře a vytvářejí tak ostrá lidská křídla. Udiveně krčím koutky úst a spokojeně přikyvuji hlavou. "Kreativní."
"Když už tak visí v tom vzduchu, tak ať má aspoň křídla," dodává Berith s úsměvem. "Kromě růstu kostí jsem ještě léčitel."
Krátce zpozorním. "Skutečně? To se mi bude hodit."
"K čemu?" zvedá Berith tázavě obočí.
Chvíli přemýšlivě mlčím a pak vrtím hlavou. "Včas se to dozvíš. Teď to není důležité. Svolej ty, které jsi našel a přiveď ke mně. Je čas, aby se poklonili novému Vládci Řádu Chaosu."
 


Komentáře

1 Heli Heli | 3. května 2016 v 15:05 | Reagovat

Aaa, konečně :D
Skvělé kapitolky!
Se Sethem to vypadá zajímavě, tak se těším co vymyslí(š) ;)

2 strazcicasupouto strazcicasupouto | E-mail | 3. května 2016 v 21:45 | Reagovat

[1]: Já vím, já vím, pardon :( :D
Děkuju! Budu se snažit napsat další co nejdříve :)

3 WaclawI WaclawI | E-mail | 17. ledna 2017 v 14:59 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na strazcicasupouto.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama