Marianne dorazilo Pouto!

5. listopadu 2015 v 13:38 | Nancy |  Ostatní
Zdravím!
Bohužel zatím nepřináším další (a zřejmě poslední) část Věštby, je stále rozepsaná a se sklopenými koutky úst přiznávám, že mi psaní jde zase/stále pomalu :( Nemohla jsem poslední dobou najít moc času ke psaní, ale doufám, že VI. část velmi brzy dokončím a hodím vám ji sem.

Za to přináším jiné novinky, pro mě velmi radostné!
Před čtyřmi měsíci jsem samotné spisovatelce Strážců, Marianne Curley, posala jeden z mála výtisků Pouta. Mělo to být překvapení, takže jsem na Facebooku napsala jejímu manželovi Johnovi o mém plánu a poprosila ho o adresu a zároveň o mlčenlivost. John byl z mého nápadu nadšený a byl tak moc hodný, že mi adresu dal a Pouto se tak mohlo poprvé proletět letadlem až na dalekou Australskou pevninu.
Na poště mě ujistili, že by balíček měl dorazit při nejlepším do dvou nebo třech týdnů. Po uplynulých čtyřech týdnech ovšem jsem zatím nedostala žádnou reakci, která by mě ujistila, že Marianne už knížku obdržela, ale nechala jsem to zatím být a dala jim ještě čas. Červen byl pryč... Červenec už taky a balík neznámo kde... Srpen. Stále žádná reakce...
Na konci srpna jsem se teprve byla schopná dostat na poštu (protože přes prázdniny jsem nebyla téměř doma) a se strachem se paní u okýnka zeptala, jestli se dá nějak zjistit, kam se poděl můj balíček, který ještě nedorazil. Paní ho pomocí čísla vyhledala a zaraženě řekla: "Tady je jedna zásilka, ale už z června, to nebude ono."
A já jí povídám: "No, to bude ono. Já to posílala v červnu, ale nemohla jsem se sem během prázdnin dostat."
"Aha. Tak to budete muset za paní vedoucí."
To mě popravdě trochu vyvedlo z míry, ale snažila jsem si sama sobě říkat, že to bude dobrý. Nechala jsem se dovést za paní vedoucí, která se tvářila stejně překvapeně, když zjistila, že sháním balíček poslaný už v červnu. Pro sebe jsem si nadávala, proč jsem na tu poštu nezašla fakt dřív. Hlavou mi hned začaly vířit ty myšlenky, jak je to v háji, že to určitě někde ztratili, že to vypadlo z letadla a teď si to plave někde v oceánu... Hned mi i došlo, že kdyby se tak skutečně stalo, nemám už další volný výtisk, který bych Marianne mohla poslat, a i když jsem se opravdu snažila se nerozbrečet, začaly mi téct slzy hned, co jsem paní vedoucí řekla, co v tom balíčku je. Upřímně mi jí bylo líto, protože jsem nechtěla, aby se kvůli tomu cítila nějak provinile, a hlavně já vážně brečet nechtěla, nebyla jsem z toho zas tak zhroucená, to fakt ne :D Nestalo se mi to ale poprvé, co se těch neposlušných slz týče.

Chudák paní vedoucí mi řekla, že musíme vypsat reklamaci, aby se balíček pokusili najít, ale že si není jistá, co se s tím mohlo stát, když to za tu dobu stále nedorazilo, čímž mi chtěla jaksi naznačit, že je tu spíš šance, že se balíček prostě ztratil. A to já ani náhodou nechtěla přijmout. Takže jsme vypsali reklamaci, popsala jsem jí balíček a co bylo uvnitř a paní mi pověděla, že reklamace mimo Evropu mohou trvat minimálně měsíc. Takže nastalo další čekání.
Vyšla jsem z pošty, uklidnila jsem se a pro sebe si začala říkat, že balíček určitě najdou a pošlou ho Marianne. Že zkrátka není žádná jiná možnost. Tečka! A od té doby jsem byla v klidu a věřila, že se prostě vypátrá.
30. října mi konečně dorazil e-mail od Marianne s názvem "The Bond Arrived Today" a já začala ječet a brečet radostí :D
Poslala mi pár fotek, které pořídil John, jak Pouto drží v rukách a jak si ho prohlíží a neumíte si představit, jak boží pocit mnou v tu chvíli proplouval! Také mi napsala, že balíček se zdržel na australské poště, kde ho kontrolovali, protože jim zřejmě přišel nějaký podezřelý a asi se báli, že v něm je bomba nebo co. Nevím, jestli tam byl celé ty čtyři měsíce a jestli jo, tak by mě moc zajímalo, proč si s tím dávali tak na čas. Každopádně jsem ráda, že to vůbec dorazilo! Marianne, narozdíl ode mě, byla více akční a napsala o tom článek hned další den na své oficiální stránky. Pokud si ho chcete přečíst, můžete tady: mariannecurley7.com

Otázka, která už napadla několik lidí a která možná napadne i vás - jestli jsem to pro ni přeložila (nebo nechala někým přeložit) - nenechala. Já až tak dobře anglicky neumím a já jí knížku poslala jako výraz vděčnosti za její podporu, kterou mi při práci na knížce dávala, za to, že vůbec Strážce napsala, a chtěla jsem, aby knížku měla, aby si mohla kdykoliv připomenout, že svou prací a vášní dokázala někoho inspirovat až tak, že se rozhodl jít podobnou cestou. Aspoň mně, kdybych byla na jejím místě, by se líbilo, kdybych viděla, jak jsou lidé z mých příběhů a postav tak nadšení, že vymýšlejí různá fan fiction a fan arty a podobně. Vysvětlila jsem jí to ještě v dlouhém dopisu, co jsem ke knížce poslala a očividně má z Pouta velkou radost, i když si ho nemůže přečíst :)

Každopádně mám ještě jednu novinku, o které možná nevíte. Marianne se rozhodla, že napíše další díl Strážců času, který měla v plánu už před pár lety!!! Pokud si dobře pamatuju, nenapsala ho, protože někdy po vydání Klíče bojovala s rakovinou, což zastavilo její tvorbu. Ale nevím, proč se ke čtvrtému dílu SČ nevrátila po tom, co se díky bohu uzdravila. Vrátila se k němu ale teď a já jsem hrozně moc zvědavá, co nás tam čeká!!! Wuuuííííííííí...

Toť mé novinky, které jsem s vámi chtěla sdílet a držte mi palce, ať mi brzy naskočí múza pro dokončení VI. části Věštby! ;)
Mějte se zatím moc hezky!
 


Komentáře

1 Adam Adam | 5. listopadu 2015 v 14:09 | Reagovat

Totální paráda! :-) třeba i tvá vášeň ji inspirovala k napsaní 4.dílu :-) nicméně fakt super! jsem rád za tvou radost a těším se na 6.pokračování :-)

2 strazcicasupouto strazcicasupouto | 5. listopadu 2015 v 15:30 | Reagovat

Vlastně máš tak trochu pravdu :) Aspoň Marianne mi jednou psala, že já a ještě jedna slečna, co taky napsala své pokračování, jsme jí tímhle tak povzbudily, že se rozhodla oprášit kostru příběhu, co měla kdysi připravenou :)
Děkuju moc :)

3 niky niky | 8. prosince 2015 v 23:08 | Reagovat

To je krasny! :-) Moc ti drzim palce do tvoji vlastni tvorby, pises krasne :-)

4 strazcicasupouto strazcicasupouto | E-mail | 9. prosince 2015 v 10:51 | Reagovat

[3]: Jéé, děkuju moc :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama