Pouto - malý rozbor

4. ledna 2015 v 0:47 | Nancy |  O blogu
Napadlo mě, že bych vás mohla ještě seznámit s Poutem jako s celkem, co vás čeká.
Příběh obsahuje 60 kapitol plus prolog a epilog. Jako v předešlých třech dílech, i v tomto se střídají kapitoly ze dvou pohledů postav a to z pohledu Matta a nové postavy Nicole, se kterou se setkáváme ve třetí kapitole. Ovšem nedodržela jsem střídání pouze těchto dvou postav a setkáte se i se třemi kapitolami z pohledu Isabely, jedné z pohledu Ethana, jedné z pohledu Rochelle, jedné z pohledu Arkariana a ještě jedna se mi tam vytvořila z pohledu jiné nové postavy. Je to hlavně proto, jak se mi vyvinul příběh a pro lepší popisování děje jsem potřebovala jiné postavy. Například Isabela tam bývá hlavně kvůli své schopnosti, která se jí velmi rozvine a kdybych se to snažila popisovat z pohledu Matta, jako že by to taky šlo, nebylo by to ono. Dovolím si ale říct, že člověk v tom nebude mít zmatek, kdo že mu to vlastně popisuje děj, když se tam kapitoly z jiných pohledů objevují jen párkrát a zcela zapadají do děje. A aspoň se příběh netočí jen kolem Matta a Nicole.
A co že vás v těch 62 kapitolách čeká?
Hlavním důvodem pokračování příběhu je, že se Strážcům dala najevo Latheniina dcera jménem Ellathea. Dává Organizaci zabrat už hned od začátku a zjišťují, že se snaží proniknout do minulosti. Jak jí ale mají zabránit v měnění historie, když je Citadela zničená?
Objevuje se nová postava, Nicole Philipsová, které se poprvé projevila její schopnost. Bohužel před zraky celé třídy. Brzy se připojuje k řadám Strážcům a začíná se svým výcvikem.
Objevuje se nová krátká věštba, díky níž se Strážci dozvědí, že existují čtyři velmi mocné zbraně, které by společně dokázaly vytvořit celý svět, ale stejně dokonale by takový mohly i zničit. V rukou Ellathey by byly nástroji hotové zkázy a Organizace by proti ní neměla šanci. Proto se vydávají do všech koutů světa i do daleké historie, aby je nalezli dřív, než Ellathea a zabránili tak zničení světa, či podmanění si lidu pod vládou Řádu Chaosu. Získají je všechny?
Schýlí se k další bitvě, jak nová věštba naznačila?
Bude záchrana světa potřebovat další oběti z řady Vyvolených?
Bude vůbec happy end?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama