O blogu a o Poutu

26. prosince 2014 v 1:04 | Nancy |  O blogu
Vážení a milí návštěvníci,
chtěla bych vás tímto článkem seznámit s blogem, na kterém se zrovna nacházíte a oznámit pár důležitých věcí, které byste se na úvod měli dozvědět. Dílo "Strážci času - Pouto" je neoficiální pokračování trilogie "Strážci času" od skvělé spisovatelky, Marianne Curleyové. Příběh začal vznikat v listopadu 2009, kdy mě k jeho psaní inspirovala skupina dívek - nyní už mých kamarádek - které své pokračování Strážců zveřejňovaly na blog.cz. Jelikož jsem nikdy před tím nenapsala ani krátkou povídku a neměla jsem s psaním, kromě školních slohových prací, žádné zkušenosti, nevěděla jsem ani, jak s příběhem pořádně začít. A tak jsem s dovolením autorek okopírovala (ano, tak to bohužel bylo) jejich prolog a navázala na něj svými nápady. A tak to začalo vznikat. Založila jsem si svůj blog (rabbit2.blog.cz), kam jsem kapitoly přidávala a dílo dostalo název "Strážci času - Nový začátek". Psala jsem bez velkých rozmyslů. Zkrátka to, co mě zrovna napadlo, vešlo na papír. Když mi po čtrnácté kapitole došlo, že nápady mi stále nedocházejí, ale naopak přicházejí a přicházejí, a když jsem viděla, jak se to čtenářům na mém blogu líbí a dožadují se dalších kapitol, teprve až tehdy jsem vymyslela hlavní děj příběhu (ano, teprve až po čtrnácté kapitole). A psala jsem dál a psala a psala a psala… Přibližně v polovině knížky, možná už dříve, jsem se vrátila k začátku svého příběhu a přepsala okopírovaný prolog, s jehož dějem a nápadem mi pro změnu pomohl můj geniální bratr (víte, on vlastně napsal sedm kapitol svého pokračování a já je zkrátila, upravila a vcucla do jednoho prologu. On v tom stejně nechtěl dále pokračovat, tak ty skvělé kapitoly aspoň nevznikly vniveč.) Tehdy přišel i nový název knížky, který také vymyslel bratr, a to "Pouto". V červnu 2012 byla dopsána poslední kapitola příběhu, ale tím zdaleka práce na knížce ještě neskončila. Jak jsem říkala, před tím jsem neměla žádné zkušenosti s psaním a podle toho ty první kapitoly také vypadaly a upřímně se mi vůbec nelíbily. Protože v průběhu psaní jsem se s každou další kapitolou zlepšovala ve svém stylu psaní, které původně bylo hodně zbrklé. Vypadalo to, jako by první třetinu knížky napsalo dítě a zbytek šikovný amatér. A tak jsem se rozhodla začátek knížky přepsat, aby příběh měl jednotný ráz a formu. Přepsání se nakonec nevyhnula velká většina kapitol a trvalo mi to dalších dva a půl roku, ale ve finále jsem konečně začala být pořádně spokojená i se samotným začátkem příběhu.
Už přepsanou verzi jsem nadále chtěla využít jako svou maturitní práci - vymyslela jsem si, že si nechám knížku vytisknout. A tak jsem namalovala 18 ilustrací k příběhu, vytvořila jsem si obal knížky i přebal a nechala v knihařství zhotovit pár výtisků. Pouto v knihkupectví nebo v knihovně bohužel nenajdete, další výtisky mají mí blízcí přátelé, kteří si ho předem vyžádali.
Pouto má v tiskové formě krásných 428 stránek a jsem s jeho podobou nesmírně spokojená. Jako největší úspěch ovšem považuju to, že samotná Marianne o mé tvorbě věděla, protože jsem se jí ptala, jestli knížku vůbec můžu takhle vydat, abych neporušila nějaká autorská práva, a ona z toho byla tak unešená, že o mně a mé knížce napsala článek na své oficiální stránky. Zde se na něj můžete podívat.
To je myslím vše, co jsem vám chtěla povědět a s čím jsem vás chtěla seznámit. Na závěr doufám, že pokud si hodláte Pouto přečíst, tak že se vám bude líbit. Komentáře přijímám s otevřenou náručí (klidně i ke každé kapitole jeden ;) )

Pokud se chcete na Pouto navnadit, co vás v něm čeká, můžu vás odkázat na krátký rozbor příběhu: ZDE
A pokud už se chcete vrhnout rovnou na čtení, tady můžete kliknout na PROLOG
 


Komentáře

1 Adís Eliadora Adís Eliadora | E-mail | Web | 6. března 2015 v 16:12 | Reagovat

Úžasný blog a úžasně píšeš ! :)
Tu knihu si určitě musím přečíst, abych byla u tvých úžasných povídek v obraze! :) Nádhera! I ten design blogu.. Hodně štěstí ti přeji. :) :3

2 strazcicasupouto strazcicasupouto | E-mail | Web | 6. března 2015 v 16:39 | Reagovat

Jééé, děkuju moc, hrozně jsi mě potěšila :) Díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama