Prolog

25. prosince 2014 v 20:05 | Nancy |  Kapitoly
Bitva skončila. Oba nesmrtelní, sourozenci, kteří spolu celý svůj nekonečně dlouhý život soupeřili, se nakonec usmrtili navzájem. Jejich jména nebudou nikdy zapomenuta - Lorian a Lathenie. Dva mocní bohové, jejichž těla jsou právě odnášena do starodávných Athén, kde budou umístěna do doby, dokud se nepostaví Chrám. Po lesích se rozléhá zoufalý a plačtivý křik lady Arabelly. Její žal je tak silný, že zasahuje každého do hloubi srdce, kdo jen ten křik slyší. Nedokáže se smířit se ztrátou své jediné lásky, která už nadobro odešla. Ztráta Loriana bolí každého člena Strážců, včetně Arkariana. On sám je totiž syn Loriana a jeho smrt jen těžko snáší.
Zrovna se dívá na jeho bezvládné tělo ležící na lehkých nosítkách, které z každé strany podpírá jeden muž. Arkarianovi se z očí kutálí slzy. Celých šest set let neměl žádné tušení, kdo by mohli být jeho rodiče, a když konečně zjistil, že fialové oči zdědil po samotném Lorianovi, jeho otec zemřel. Ztráta člena rodiny vždycky bolí a Arkarian ví, že dnes není jediný, kdo cítí smutek. Otáčí hlavu na stranu a spatří tříčlennou skupinku, skládající se z jeho přátel, Neriah a Matta a Isabely, která je Arkarianovou spřízněnou duší. Všichni tři stojí vedle sebe jako přimražení a se slzami v očích sledují nosítka, která je zrovna míjejí. Leží na nich dívka, která obětovala svůj život pro člověka, do kterého se zamilovala. Dívka, která se postavila před smrtelnou ránu zrovna v okamžik, kdy si byla jistá, že Ethan je pro ni ten pravý. To Rochelle udělala jeden z nejtěžších kroků, když odešla z Řádu chaosu a přidala se ke Strážcům. Dlouho si získávala důvěru členů, kterou samozřejmě měla, ale cosi jí v hlavě vždycky říkalo, že je spíš cizinec. Pokaždé si připadala jako páté kolo u vozu a to ji často drželo dál.

Arkarian přichází ke skupince a hned chytá Isabelu kolem ramen. Oči stáčí k Mattovi. On je teď jejich vůdce, je to také syn nesmrtelného, ovšem on sám se jím i narodil. Arkarian má pouze schopnost odolávat stáří.
Matt stojí jako přikovaný k zemi. S nepopsatelným pocitem pozoruje Rochellin popelavý obličej. Na chvíli ji sice dokázal nenávidět, nebo si spíš dokázal namlouvat nenávist k ní. Ale to už je dávno pryč. Byla to jeho kamarádka a velmi dobrá kamarádka. Věděl, že se jí dalo věřit a klidně by jí svěřil svůj život do vlastních rukou. Vždyť i jemu se při pohledu na Rochellinu tvář hrnou slzy do očí, jež hned pod jejich přibývající tíhou stékají po tvářích. Nemá teď důvod hrát si na silného vůdce a ani neví, jestli by toho byl právě schopen. Za pár minut možná ano, ale ne teď. Slyší Neriažiny a Isabeliny vzlyky a ten zvuk mu také nedokáže zachovat chladnou hlavu.
Všímá si Rochelliny ruky, která z její hrudi sklouzává přes okraj nosítek a volně se pohupuje ve vzduchu. Matt má najednou chuť zastavit nosiče, přiběhnout k nosítkům, pevně chytit Rochellinu ruku a vyplakat se. Prosil by Rochellinu němou tvář o odpuštění. Ze začátku k ní nebyl moc milý a teď ho to trápí.
Nakonec odolává své touze rozběhnout se k nosítkům a místo toho bere plačící Neriah do náruče a konejšivě jí hladí po vlasech.
Jakmile ztrácí nosítka s Rochelle z dohledu a s nimi i své poslední slzy, rozhlíží se kolem. Všude je ještě spousta mrtvých a kolem nich se také válí trosky ze zničené Citadely, které budou užity ke stavbě Chrámu. Budou tu mít ještě hodně práce. Avšak teď ho trápí něco jiného. Otáčí se k Arkarianovi. "Kde je Ethan?"
Arkarian sdílí jeho obavy. Taky svého přítele za posledních pár hodin neviděl. Matt na nic nečeká a svou myslí prohledává okolí. Po pár minutách ho konečně nachází. Sedí v lese u velkého kamene a bez jediného pohybu jej stále sleduje. Bez jakéhokoliv přemýšlení Matt používá svá křídla a přenáší se k Ethanovi. Ocitá se za jeho zády. "Ethane?"
Ethan nehnul ani brvou a nijak nedal najevo, že slyší. Matt si s hlubokým povzdechnutím sedá vedle něj a pozorně ho sleduje. Na Ethanově špinavé tváři jdou poznat čisté cestičky od slz, jak mu stékaly z jasně modrých očí. Z těch vyprchala živá jiskra a nahradil jí žalostný smutek. Ta bolest, kterou prožívá, jím prostupuje natolik, že i Matt ji cítí.
"Zůstanu tady až do rána, dokud se doopravdy neujistím, že je mrtvý," pronáší Ethan tichým, ale zato rozhodným a chladným tónem. Matt v mžiku chápe, co tím Ethan myslí. Kámen, který sleduje, byl ještě před pár hodinami živý člověk - Marduk - stvůra, která zavraždila Ethanovu sestru Seru a teď ještě jeho spřízněnou duši. Matt se vůbec nediví Ethanovému rozhodnutí, na jeho místě by se pravděpodobně zachoval stejně. Dlouhou chvíli oba mlčí a věnují se svým myšlenkám.
Matt tiskne Ethanovo rameno a zhluboka se nadechuje. "Ethane, chystáme se pohřbít Rochelle, o to jistě nechceš přijít," při těchto slovech Ethan pevně zavírá oči. Matt stále pokračuje: "Marduk je už mrtvý, pojď dát Rochelle poslední sbohem."
Ethan však s pevně stisknutými zuby reaguje jen na jednu Mattovu poznámku. "Ne. Ještě není mrtvý. Zemře až za svítání a já se do té doby nehnu z místa."
Matt tuto reakci nečekal. Trochu ho to vyvedlo z míry. "Ethane, Marduk-."
"Ještě není mrtvý!" Ethan tentokrát hlasitě vykřikuje a rychle si stoupá na nohy. Hledí na Matta nepřátelským pohledem a nepřestává křičet. "On zabil Rochelle, chápeš to? Zabil mojí Rochelle! Nechci riskovat, že by se tu objevil někdo, kdo by ho dokázal oživit. To nedopustím! Stejně je to i tvoje vina, že zemřela!" Poslední slova Matta šokují natolik, že není schopen ze sebe vydat ani hlásku. Jen nevěřícným pohledem zírá na Ethana, kterému znovu vytryskly slzy z očí. "Kdyby ses Rochelle pořád tak nestranil a důvěřoval jí, mohla by být naživu. Místo toho si za sebou pořád tahal Dillona a dal mu dokonce její zbraň z pokladnice! Nebýt tebe, mohlo by být už od začátku všechno jinak. Už od doby, co se Rochelle objevila v Angel Falls!"
Matta Ethanova vykřičená slova zraňují a vůbec neví, co by měl říct. "Ethane, já-."
"Běž pryč!" zasyčel zlostně. Z očí mu stále stékají slzy, které se nijak nesnaží zastavit. Matt před ním ale stále zaskočeně stojí, tak Ethan znovu vykřikuje: "Vypadni!"
Matt bez dalšího přemýšlení používá křídla a vrací se zpět k troskám. Ethanova slova ho tak zaskočila, až nad nimi musí stále přemýšlet. Opravdu za Rochellinu smrt může on? Co když má Ethan pravdu?
Vůbec teď neví, co by měl dělat. Rozhlíží se kolem, a když vidí, že všichni pracují na vyklízení po bitvě, také hledá nějaké místo, kde by mohl pomoci.
-
Nepříjemné vyklízení parku trvalo další tři dlouhé dny. Také se začal stavět Chrám, který bude zavěšen mezi nebem a zemí, jako bývala Citadela. Matt s Dartemisem povolali několik vojáků, kteří dostali za úkol nalézt stvůry z Podsvětí, kterým se podařilo uprchnout na svět, a zlikvidovat je, aby nepřinášeli na svět strach a paniku. Na dnešní ráno je Mattem svolaná schůze, jako vždy v Arkarianových sálech. Skoro všichni už dorazili, teď se čeká jen na Ethana a Shauna. Zatímco Arkarian všem nalévá teplý čaj, Shaun konečně doráží. Pro zklamání všech přítomných, Ethan s ním není. Shaun vypadá velice vyčerpaně, pod očima má veliké kruhy, které všem naznačují, že Shaun se dlouho nevyspal.
"Omlouvám se, že jdu pozdě," drmolí hned a s hlubokým povzdechnutím si sedá na židli. "Snažil jsem se přesvědčit Ethana, aby šel se mnou, a úplně jsem zapomněl na čas,"
Matt čekal, že se Ethan nedostaví, ale doufal, že se jeho stav zlepší. "Shaune, jak je Ethanovi?"
Shaun jen zoufale kroutí hlavou. "Je jako tělo bez duše. Zavírá se v pokoji. Křičí ze spaní. S nikým nemluví. Tedy kromě-," utichá a nabírá vzduch do plic. "Kromě Rochelle."
V místnosti nastává ticho, jež po dlouhé době přerušuje Isabela: "Jak to myslíš?"
"Včera, a vlastně i dnes, když jsem šel k němu do pokoje, seděl na posteli a Rochelle stála před ním. Byl-byl jsem z toho v šoku, ale pak mi to došlo. Ethan využívá své schopnosti vytvářet iluze. Neustále ji přivolává. Mluví s ní nebo na ni jen nepřítomně kouká. Já už nevím, netuším, co s ním."
"To se dalo čekat," pronáší Matt šeptem. Každý v místnosti se znovu utápí ve smutku, žalu a lítosti. Ethanova bolest trápí všechny jeho blízké. Avšak to je jeden z důvodů, proč je Matt svolal. "Každý z nás už pracoval hodně dlouho. Otec dnes pořádá hostinu pro všechny, kteří bojovali. Chce, abychom tam přišli i my. Bude to pro čest všem zemřelým. Vím, že možná nemáte chuť ani náladu na žádné 'slavnosti', ale aspoň se tam odreagujeme. Všichni toho už máme po krk a tohle nám možná i prospěje." Každý v místnosti mlčky přikyvuje, ale nikdo nic neříká. Matt se ještě otáčí k Shaunovi. "Zkus prosím přesvědčit Ethana, aby se také zúčastnil."
Shaun znovu přikyvuje. Nečeká ho zrovna lehký úkol. Ethan ale potřebuje odreagování ze všech nejvíce.
Večer se všichni ve spánku scházejí v Arkarianových sálech. Dokonce i Ethan, který ale postává v tmavém koutě místnosti. Všichni chápou, že se nechce s nikým bavit, přesto musejí odolávat silnému nutkání vyjít za ním. Včetně Matta. V uších mu pořád zní, co na něj Ethan v lese křičel. Z čeho ho obvinil.
Po krátké chvíli Arkarian všechny přenáší do Athén, kde na ně čeká Dartemis. Převzal v Athénách pozici svého bratra, ale zároveň zůstává i věrný své funkci ve své říši, kam se dostávají duše zemřelých lidí.
Všechny je vítá a vede je do jednoho z velkých sálů, kde už oslava probíhá v plném proudu. Matt se rozhlíží po všech přítomných a zjišťuje, že ne všichni slaví. Vidí lady Arabellu podpírající si hlavu. V druhé ruce svírá číši vína a ze svého křesla se skelným a nepřítomným pohledem dívá do vřavy slavnosti. Mnozí přítomní tu ztratili své blízké, ale jak vidno, potřebovali vysadit. Vyhnat chmurné myšlenky z hlavy. Někdo z davu zdvihá číši a ostatní následují jeho příkladu. Po sále se rozléhají radostné výkřiky: "Na vítězství!"
V té chvíli Ethan vybíhá ze sálu, ale kromě Matta si toho nikdo nevšiml. Matt se chystá za ním vyjít, ale zastavuje ho otcův hlas v jeho hlavě: "Zadrž, chlapče." Matt otáčí hlavou a pohled mu spočívá ve zlatých očích. Dartemis, mu laskavě hledí do tváře a tiskne mu rameno. Beze slov pak vychází dveřmi ven, kudy se právě Ethan vydal. Matta to trochu překvapilo, nijak ale nereaguje. Po chvíli znovu slyší otcův hlas. "Pojďte sem, Matthew. Ethan vás potřebuje. Všechny." Matt činí, o co žádá a poté, co to sděluje ostatním, vycházejí všichni ven.
Athénské nádvoří ozařuje bílá měsíční záře. Uprostřed něj klečí Ethan držící Rochelle za ruce, jež stojí před ním. Všem při pohledu na oba silně píchá u srdce. Dartemis stojí s menším odstupem za Ethanovými zády a ostatní Ethana též obestupují. Všichni kolem něj nevědomky tvoří všem známý osmihran - Matt, Arkarian, Dartemis, Isabela, Neriah, Jimmy, Dillon a Shaun.
Urputná tíha u srdce se zvětšuje. Nikdo se nemůže pořádně nadechnout. Všichni lapají po dechu. Matt cítí, jak se tep jeho srdce zrychluje a s každou další snahou nadechnout se, se mu svírá hrudník. Chtěl by zavolat o pomoc, ale nemůže a všímá si, že všichni jeho přátelé jsou na tom stejně, dokonce i Dartemis. Mattovi se podlamují kolena a stále lapá po dechu. Připadá si, jako by se topil. K nedostatku kyslíku přichází i vlna bolestí, která Matta i ostatní svírá přilepené k zemi. Ethanem a Rochelle najednou prostupuje ohromné světlo, které Matta skoro oslepuje. Chce si dlaní zastínit oči, ale křeče mu to nedovolují. Zbývají poslední zbytky sil, kdy Matt stačí vidět Ethana padajícího k zemi a jak mu z nosu stékají slabé pramínky krve. Matt už pomalu ztrácí vědomí. Najednou ale slyší strašný jekot, po kterém mu stávají všechny chlupy na těle. Křik vychází z Rochelliných úst, sklánějící se nad Ethanovým bezvládným tělem. Bolest dokonává svou práci a Matta se zmocňuje temnota.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama